Pastasalade met mosselen en prei

Pastasalade met mosselen en preiIngrediënten voor 8-12 personen:

  • 500 gram spiraaltjespasta, bij voorkeur in verschillende kleuren
  • 500 gram gekookte mosselen (zonder schelpen gewogen)
  • 500 gram prei
  • sap van 1 citroen
  • 2 eetlepels mosterd
  • zout en versgemalen peper
  • 1½ dl olijfolie (extra vergine)

Bereiding:

  1. Kook de pasta volgens de aanwijzingen op de verpakking beetgaar in ruim water met wat zout, giet af, spoel af onder de koude kraan en laat goed uitlekken.
  2. Laat de mosselen zonodig ontdooien (of kook 2 kg mosselen op de gebruikelijke wijze en haal ze uit de schelpen).
  3. Snijd het lichtgekleurde gedeelte van de prei in smalle ringetjes, was ze zorgvuldig en laat goed uitlekken.
  4. Roer voor de dressing het citroensap, de mosterd en wat zout en peper door elkaar tot het zout is opgelost. Klop er in een dun straaltje de olie door.
  5. Schep de pasta, de mosselen en de prei in een kom door elkaar. Schep er de dressing door en laat de salade minstens 1 uur rusten.
  6. Schep nogmaals goed door en breng desgewenst verder op smaak.
Bron: Boodschappen 4 – 1999
Bereidingstijd: circa 30 minuten (excl. rusttijd)
Print dit recept Print dit recept     Stuur dit recept door! Stuur dit recept door!

Geef punten: 1 stip = slecht2 stippen = matig3 stippen = voldoende4 stippen = goed5 stippen = SUPER! (Er heeft nog niemand punten gegeven)
Loading ... Loading ...
 

Laat een reactie achter